Żeń-szeń – jak stosować? Jakie ma właściwości?

Niniejszy artykuł pod tytułem Maty wiklinowe – do czego można je wykorzystać? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Maty wiklinowe – do czego można je wykorzystać? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Żeń-szeń jest od wieków znany ze swoich właściwości prozdrowotnych i używany jest w medycynie naturalnej. Jakie działanie ma ten suplement diety, dlaczego warto go stosować i jak należy go dawkować?

Żeń-szeń – właściwości

Żeń-szeń ma wiele właściwości prozdrowotnych, jednak te najbardziej znane to poprawa pracy mózgu oraz wpływ na potencję mężczyzn i kobiet. Ten suplement diety najczęściej jest używany przez mężczyzn, którzy mają problemy z osiągnięciem wzwodu. Żeń-szeń poprawia ukrwienie narządów rozrodczych, dzięki czemu mężczyzna jest w stanie osiągnąć erekcję. U mężczyzn dzięki temu składnikowi zwiększają się zdolności seksualne oraz poprawa się jakość nasienia. Warto również pamiętać, że kobiety, które spożywają żeń-szeń, są bardziej aktywne seksualnie, ponieważ jest to suplement diety, który podnosi poziom libido. Jednak to nie wszystko, preparat ten polecany jest osobom, które pracują umysłowo, uczą się i mają egzamin. Spożywanie tej rośliny w odpowiednich dawkach zwiększa zdolności umysłowe, ułatwia koncentrację oraz poprawia pamięć.

Żeń-szeń – dawkowanie

Jak każdy suplement diety w nadmiarze może być niebezpieczny dla zdrowia. Dlatego należy go stosować w odpowiednich dawkach. Jeśli wybieramy suplement diety w kapsułkach, to najczęściej należy go przyjmować w dawce dwie tabletki na dzień. Warto również pamiętać, że zaleca się przerwę w suplementacji po sześciu miesiącach stosowania preparatu. Ma to na celu poprawianie pracy naszego organizmu, który samodzielnie ma pobierać składniki odżywcze z pożywienia, a nie suplementów diety.