Żeń-szeń – jak stosować? Jakie ma właściwości?

2020.01.13

1 minuta i 24 sekunda

Zdjęcie stockowe

Żeń-szeń jest od wieków znany ze swoich właściwości prozdrowotnych i używany jest w medycynie naturalnej. Jakie działanie ma ten suplement diety, dlaczego warto go stosować i jak należy go dawkować?

Żeń-szeń – właściwości

Żeń-szeń ma wiele właściwości prozdrowotnych, jednak te najbardziej znane to poprawa pracy mózgu oraz wpływ na potencję mężczyzn i kobiet. Ten suplement diety najczęściej jest używany przez mężczyzn, którzy mają problemy z osiągnięciem wzwodu. Żeń-szeń poprawia ukrwienie narządów rozrodczych, dzięki czemu mężczyzna jest w stanie osiągnąć erekcję. U mężczyzn dzięki temu składnikowi zwiększają się zdolności seksualne oraz poprawa się jakość nasienia. Warto również pamiętać, że kobiety, które spożywają żeń-szeń, są bardziej aktywne seksualnie, ponieważ jest to suplement diety, który podnosi poziom libido. Jednak to nie wszystko, preparat ten polecany jest osobom, które pracują umysłowo, uczą się i mają egzamin. Spożywanie tej rośliny w odpowiednich dawkach zwiększa zdolności umysłowe, ułatwia koncentrację oraz poprawia pamięć.

Żeń-szeń – dawkowanie

Jak każdy suplement diety w nadmiarze może być niebezpieczny dla zdrowia. Dlatego należy go stosować w odpowiednich dawkach. Jeśli wybieramy suplement diety w kapsułkach, to najczęściej należy go przyjmować w dawce dwie tabletki na dzień. Warto również pamiętać, że zaleca się przerwę w suplementacji po sześciu miesiącach stosowania preparatu. Ma to na celu poprawianie pracy naszego organizmu, który samodzielnie ma pobierać składniki odżywcze z pożywienia, a nie suplementów diety.