Witamina D i K – po co łączyć?

2020.02.06

1 minuta i 31 sekunda

Zdjęcie stockowe

Coraz częściej w telewizji słyszymy o preparatach łączących dwie witaminy D i K. Jak działa taki suplement diety i, czy warto go spożywać? Dziś dowiemy się jakie działanie mają te witaminy oddzielnie i razem. Jak więc działa witamina D i K?

Witamina D – działanie

Witamina D jest niezwykle ważnym składnikiem, którego nie może zabraknąć w naszej codziennej diecie. Coraz więcej mówi się na temat tego, że niemal całe nasze społeczeństwo cierpi z powodu niedoboru tej witaminy. Warto więc sięgać po suplementy diety, które uzupełnią niedobory tego składnika odżywczego. A jakie ma on działanie? Zwiększa nasza odporność, ponieważ poprawa funkcjonowanie całego układu immunologicznego. Ma wpływa na nasze samopoczucie oraz wygląd. Jednak jest ona niezbędna, by zwiększać przyswajalność wapnia, dzięki czemu dba ona o zdrowie kości i zębów.

Witamina K – działanie

Witamina K również jest niezwykle ważna dla naszego organizmu. Ma ona znaczenie dla wielu procesów biologicznych, a jednak mało się o niej słyszy. Jej główną rolą jest transport wapnia z tętnic do układu kostnego. Tak więc zapobiega ona tak zwanemu paradoksowi wapnia.

Witamina D i K – dlaczego warto?

Witamina D i K są odpowiedzialne za wchłanianie i transport wapnia. Jednak jeśli w organizmie będzie witamina D, a pojawi się niedobór witaminy K to dojść może do zwiększonej ilości wapnia w tętnicach, przez co dojść może do poważnych problemów z układem sercowo-naczyniowym. Konieczne jest więc przyjmowanie takich suplementów diety, ponieważ witamina D i K poprawiają prace układu kostnego i dbają o zdrowie zębów.