Jak obniżyć poziom cholesterolu?

Niniejszy artykuł pod tytułem Maty wiklinowe – do czego można je wykorzystać? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Maty wiklinowe – do czego można je wykorzystać? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Podwyższony poziom złego cholesterolu może doprowadzić do wielu chorób układu sercowo-naczyniowego. Konieczne jest więc zadbanie o dietę obniżającą poziom złego cholesterolu we krwi, co zmniejszy ryzyko zachorowania na miażdżycę, czy pojawienie się zatorów. Dziś dowiemy się, jakie są najlepsze sposoby na obniżenie złego cholesterolu we krwi. 

Imbir

Jeśli zastanawiasz się jak obniżyć poziom złego cholesterolu we krwi, to jednym ze sposobów, jest jedzenie imbiru. Ma on działanie rozgrzewające, dzięki czemu poprawia krążenie krwi. To sprawia, że naczynia krwionośne pracują szybciej, a to zmniejsza ryzyko zachorowania na miażdżycę. Dodatkowym plusem jest to, że imbir wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej.Mogą go jeść kobiety w ciąży i karmiące piersią. Jest on bezpieczny niemal dla każdego. Na imbir powinny uważać jedynie osoby, które mają problemy z nadciśnieniem. Ze względu na to, że ma on działanie rozgrzewające w nadmiarze może być niebezpieczny.

Płatki owsiane

Kolejną odpowiedzią na pytanie, jak obniżyć poziom złego cholesterolu są płatki owsiane. Są one bogate w błonnik pokarmowy, dzięki czemu sprawnie oczyszczają tętnice ze złogów i poprawiają pracę naczyń krwionośnych.Jedzenie płatek owsianych ma również zbawienne działanie na układ trawienny, gdzie błonnik oczyszcza żołądek i jelita. Wspomagają one odchudzanie i poprawiają trawienie.

Jabłka

Jeśli chcemy obniżyć poziom złego cholesterolu we krwi, to warto do owsianki dodać pokrojone jabłko, które również jest źródłem błonnika roślinnego. On również oczyszcza tętnice i zmniejsza poziom złego cholesterolu.