Strona główna Biodom Jak dbać o rośliny domowe?

Jak dbać o rośliny domowe?

Autor: Biomarket24.pl
Jak dbać o rośliny domowe?

Rośliny w domu to nie tylko dekoracja, ale również źródło wielu składników odżywczych. W naszych domowych zielnikach możemy posadzić rośliny, które są zdatne do spożycia i bezpieczne dla zdrowia. A wiele z nich ma również właściwości prozdrowotne. Dziś jednak sprawdzimy, jak dbać o rośliny w domu.

Jak zadbać o rośliny w domu – regularnie podlewaj

Jeśli w twoim domu większość roślin traci wigor po kilku tygodniach i nie wiesz, jak dbać o rośliny w domu, to koniecznie regularnie je podlej. Rośliny potrzebują odpowiedniej ilości wody i o ile kaktusy nie potrzebują podlewania nawet raz na miesiąc, to większość kwiatów potrzebuje tego, co najmniej raz w tygodniu.Ustaw więc grafik, kiedy i jakie rośliny masz podlewać, by o niczym nie zapomnieć.

Używaj odżywek

W wielu sklepach możemy znaleźć odżywki dla roślin. Są one niezbędne, jeśli chcemy, by kwiatki w domu zawsze prezentowały się okazale. W takich mieszankach znajduje się wiele składników odżywczych, które dla roślin są niezbędne. Warto więc sięgać po takie odżywki, ponieważ ich zestawy nie kosztują wiele, zazwyczaj nie więcej niż dziesięć złotych.

Nie wszystkie rośliny lubią słońce

Jeśli nie wiesz jak dbać o rośliny w domu, to koniecznie sprawdź, jakich dana roślina potrzebuje warunków do prawidłowego funkcjonowania. Nie każda roślina lubi słońce, czy ciepło. Jeśli ustawisz kwiatek w złym miejscu w pokoju, może nie przeżyć on nawet dwóch tygodni.

0 komentarze

Podobne artykuły