Jak dbać o dom w naturalny sposób?

Niniejszy artykuł pod tytułem Maty wiklinowe – do czego można je wykorzystać? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Maty wiklinowe – do czego można je wykorzystać? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Nie wiele kobiet zdaje sobie z tego sprawę, ale do czyszczenia domu nie trzeba używać chemikaliów, które niszczą skórę i dostają się przez płuca, do naszego organizmu trując go. Jest wiele naturalnych składników, które mogą nam posłużyć jako preparaty do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni. Jakie są to składniki?

Ocet – do mycia okien i lodówki

Nasze prababcie i babcie dbały o dom w naturalny sposób. Tak więc do mycia okien używały one octu. Jest to składnik, który często używamy w naszej kuchni podczas robienia przetworów, czy sałatek. W wielu domach ocet zawsze znajduje się w zaopatrzeniu kuchennym. Warto jednak wiedzieć, że jest on nie tylko dobrym dodatkiem do potraw, ale również sprawdza się jako detergent do mycia okien i szyb. Ma on działanie antybakteryjne i sprawnie usuwa bród z okien i szyb. Wystarczy rozcieńczyć go nieco w wodzie i gotowe. Na jedną miskę wody najlepiej dać trzy łyżeczki octu.

Soda oczyszczona do czyszczenia srebra

Jeśli nie wiesz, jak wyczyścić srebro to jednym z najlepszych sposobów na to jest soda oczyszczona. Przy trudnych zabrudzeniach sprawdza się najlepiej. Wystarczy, że rozmieszasz sodę oczyszczoną w wodzie i w takiej mieszance umieścisz srebrny przedmiot. Pamiętaj również, że jest to preparat, który skutecznie usuwa kamień. Tak, więc jeśli nie wiesz, jak wyczyścić posrebrzane przedmioty w swoim domu, to możesz użyć do tego sody oczyszczonej.

Kwasek cytrynowy najlepszy na kamień

W łazience i w kuchni najczęściej tworzy się kamień. Wiele preparatów, które znajdziemy w sklepie, jest silne chemicznie, a mimo tego nie są one skuteczne i nie umożliwiają nam usunięcia całego kamienia z powierzchni kuchenki, czy prysznica. Może warto spróbować zadbać o porządek w domu razem z kwaskiem cytrynowym. Jest to produkt, który również często znajduje się w naszej kuchni, a jednak nie używamy go tak, jak powinniśmy to robić. Wystarczy posypać kamień kwaskiem cytrynowym i polać kilka kroplami wody. Pojawi się reakcja chemiczna, której efektem będzie głośne syczenie i wydobycie się pijany. Kiedy zmyjemy ją z powierzchni, którą czyścimy, zobaczymy, że jest ona wolna od kamienia.