Green Hosting – co to takiego?

Niniejszy artykuł pod tytułem Maty wiklinowe – do czego można je wykorzystać? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Maty wiklinowe – do czego można je wykorzystać? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Coraz więcej mówi się o ekologi w życiu codziennym, ale również w kwestii przedsiębiorstw na całym świecie. Firmy skupiają się na wdrażaniu rozwiązań eko czy zero-waste. Zrównoważony system pracy jest krokiem ku lepszej przyszłości, dlatego koniecznie musisz sprawdzić, czym jest Green Hosting!

Internet to dziś coś bez czego nie obejdą się zwykli użytkownicy, jak również firmy. Możemy na nim zarabiać, ale on też musi się z czegoś utrzymywać. A to nie jest zbyt zdrowe dla całego naszego ekosystemu! Mowa tutaj o danych, które są generowanie podczas użytkowania stron internetowych. Dane są przechowywane w ogromnych Centrach Danych, a serwery pracują 24 na dobę przez 7 dni w tygodniu. To zjada mnóstwo energii elektrycznej! A jej wytworzenie wpływa na zwiększenie dwutlenku węgla, który później zanieczyszcza powietrze, wodę i ziemie. Poniżej przeczytasz o rozwiązaniu jakim jest Green Hosting, który ogranicza wytwarzanie CO2.

Ekologiczny serwer

Serwery ekologiczne wykorzystują dwa rozwiązania. Pierwszym z nich jest zasilanie serwerów za pomocą „zielonej energii”, a drugim osiąganie zdecydowanie lepszej wydajność serwerów przy mniejszym zapotrzebowaniu energii elektrycznej. W naszym kraju aktualnie stawia się na rozwiązania stricte związane z optymalizacją zużycia energii. Co ciekawe w najbliższym czasie powstanie bioserwer wykorzystujący bio gaz! Na świecie powszechnym sposobem ekologicznym jest korzystanie z energii odnawialnej.

Green Hosting

Problemem, który napotyka hostingi to ich przynależność do ogromnych centrów danych, które bardzo rzadko są własnością serwerowni. Tylko najwięksi giganci na świecie mają zasoby na zaprojektowanie swojej własne serwerowni, a hostingi muszą sobie radzić inaczej. Jak? Wykorzystują one Certyfikaty Energii Odnawialnej, czyli REC bądź kredyty na energię odnawialną. Sposoby te polegają na offsetowaniu CO2 ekwiwalentami wytworzonej energii przez inne przedsiębiorstwa. Certyfikaty lub kredyty zakupuje się, zazwyczaj w większej albo tej samej wielkości niż ich roczne zużycie. Pieniądze otrzymywane przez wystawców takich certyfikatów są inwestowane w technologie, pozwalające na usprawnienie działań wspomagających offset CO2, czyli na przykład sadzenie drzew. Czy jest to dobre rozwiązanie? Na ten moment jak najbardziej patrząc na dostępne możliwości. Dużo lepsze jest dbanie w taki sposób o środowisko i naturę niż nie robienie nic. W przyszłości na pewno będzie znacznie większa ilość centrów danych, które będą 100% ekologiczne.

Chcesz wiedzieć więcej o tym czym jest hosting oraz jak go wybrać? Odwiedź blog siriuspro.pl.