Strona główna Biodom Filozofia bio domu

Filozofia bio domu

Autor: Biomarket24.pl

Powszechnie uważa się, że oszczędne rozwiązania w domu dostępne są tylko dla ludzi zarabiających najwięcej. Czy jest to teza mająca odzwierciedlenie w rzeczywistości? Spójrzmy na to z tej perspektywy, czy poprzez stworzenie nowoczesnych systemów w naszym domu, możemy w pewien sposób obniżyć płacone rachunki, ale też w znacznym stopniu pomóc środowisku? Jakie korzyści może mieć bio dom?

Nowoczesna kategoria

Współcześni architekci mają coraz więcej trudnych zleceń, gdyż bio domy cieszą się rosnącą popularnością. Domy te budowane są z przyjaznych dla środowiska materiałów, a nowoczesna technologia jest w tym bardzo przydatna. Zauważalny jest również wzrost zainteresowania aplikacjami umożliwiającymi sterowanie wszystkimi instalacjami w domu – domownicy maja nad wszystkim większa kontrolę, a rachunki są znacznie mniejsze, np. mechanizm obniżania temperatury w pokojach, w których nikt nie przebywa. Niektóre systemy ustawiają rolety i żaluzje w taki sposób, by jak najczęściej korzystać z oświetlenia naturalnego. Istnieje również możliwość sterowania wentylacją.

Wszystko pod kontrolą

Zdecydowana większość ludzi przynajmniej raz w życiu zastanawiała się, czy po wyjściu z domu wyłączyła żelazko albo zgasiła światło, a może nie zakręciła kranu? Powiedziałoby się, że wystarczy uważać i wszystko będziemy mieli pod kontrolą, jednak współczesny pośpiech i brak czasu sprawia, że zapominamy o najprostszych czynnościach. W tym przypadku egzamin świetnie zdaje bio dom. Dzięki specjalnym aplikacjom, za pomocą których możemy sterować oświetleniem, wyłącznikami i sprzętami AGD, takie problemy nie będą nam już znane. Dodatkowy wydatek z tym związany zwróci nam się w komforcie psychicznym.

Budowa czy adaptacja?

Szacuje się, że przeciętny Polak planuje przeznaczyć na mieszkanie lub dom około 400 tysięcy złotych. Suma ta ogromnie obciąża domowy budżet, a budowanie ekologicznych instalacji to kolejne duże koszty. W celu sprostania standardom bio domu należy dodać kolejne 200 zł za metr kwadratowy. Eksperci przestrzegają i namawiają do zakupu systemów inteligentnych jeszcze przed fazą projektowania, ponieważ dla dobrego otoczenia warto stworzyć już całą dobraną koncepcję przed rozpoczęciem budowy, alby później nie burzyć jej harmonii. Dzięki temu nasza inwestycja stanie się bardziej ekonomiczna i mniej skomplikowana. Bio dom zbudowany w ekologicznym i nowoczesnym stylu to propozycja, która łączy komfort, oszczędność i dbałość o środowisko.

0 komentarze

Podobne artykuły