Doniczki w hodowli ziół

Niniejszy artykuł pod tytułem Maty wiklinowe – do czego można je wykorzystać? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Maty wiklinowe – do czego można je wykorzystać? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zapach ziół rozchodzący się po mieszkaniu to aromat, który działa przyjemnie na zmysły człowieka. Więc warto
wprowadzić ziołowy ogród do domu. Sama uprawa tych roślin jest bardzo prosta, choć wymaga troski i zadbania o doniczki, w których zioła będą wzrastały. Jakie więc wybrać donice do hodowli ziół?

Wybierając doniczki należy kierować się przede wszystkim dobrem rośliny. Najlepsze donice to te, które mają średnice ok 20 cm. Choć niektóre zioła można sadzić w doniczkach mniejszych. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie z nich nadają się do bezpośredniego wysadzenia roślin. W metalowych donicach np. korzenie ziół mogą się dusić, co spowoduje ich powolne obumieranie.

Doniczki w kuchni

W kuchni twoja doniczka na zioła powinna być praktyczna, aby twoja ręka mogła wygodnie po nie sięgać. Jeśli pomieszczenie, gdzie spędzasz większość czasu przygotowując posiłki ma ograniczoną powierzchnię to świetnym pomysłem na zagospodarowanie tej przestrzeni, będą wiszące doniczki z Prosperplast. Sklep proponuje
ciekawe wzory i kształty, jak również kolory , które zawieszone nawet w kącie ściany będą ciekawie współgrać z resztą dekoracji kuchennych. Jeśli twoja kuchnia posiada parapet, a ty lubisz nietypowe donice, to zawsze możesz postawić na donice nawiązujące swoim kształtem np. do zwierząt, bądź takie, które mają ciekawe zdobienia.

Małe doniczki plastikowe

Zioła na twoim balkonie

Pojemniki na zioła umiejscowione na balkonie mają inny kształt i budowę od tych, które możemy spotkać w środku mieszkania. Doniczki balkonowe zazwyczaj posiadają prostokątny kształt, które wykonane są z odpornych na mróz, oraz wilgoć materiałów. Wśród dostępnych ofert na rynku ogrodniczym możesz wybierać między doniczkami plastikowymi czy ceramicznymi. Takie donice wcale nie muszą być nudne. Możesz zaszaleć z wizerunkiem sadzonek na swoim balkonie i kupić doniczki ze zdobieniami bądź w nowoczesnej formie. Swoją pierwszą hodowle ziół na balkonie, możesz umieścić w skrzynkach albo w plastikowych narożnikach. Ciekawym pomysłem będzie również skorzystanie z donic z rattanowego tworzyła – jest to plecionka, która będzie świetnym pojemnikiem zdobiącym twoje zioła. A jeśli denerwują Cie metalowe balustrady i nie lubisz ich wyglądu to możesz wypróbować wiszące skrzynki, które przysłonią Ci niechciany obraz.

Odwiedź sklep naszoogrodniczy.pl i zobacz doniczki plastikowe w jego ofercie.