Biotatuaż, czyli tatuaż na próbę

Tatuaże stały się bardzo popularne i mimo coraz większej ochoty ludzi na ich wykonanie, są sceptycy. W końcu taki tatuaż to na całe życie. Są osoby, którym zazwyczaj wszystko się nudzi, a są też tacy, którzy sądzą, że tatuaże na starość nie wyglądają już tak dobrze. Co wtedy? Mamy nie robić tatuaży? Na wszystko znajdzie się sposób, tak jak na te wątpliwości. A mianowicie biotatuaż. Tylko co to tak właściwie jest?

Czym jest biotatuaż?

Biotatuaż to doskonała forma próbnego tatuażu. Jest on wykonywany jak tatuaż tradycyjny, może być kolorowy lub też czarno-biały. Wiec jaka jest różnica? Taki biotatuaż utrzymuje się na skórze kilka lat. Zakłada się, że od 3 do 5. Doskonały pomysł.

Jak robi się taki biotatuaż?

To dosyć podobny proces jak robienie tatuażu tradycyjnego. Odpowiednia maszyna i jednorazowa igła. Miejsce jest dowolne, oczywiście wybrane przez nas, tak samo jak wzór. Barwniki, którym wykonuje się takie tatuaże jest w pełni naturalny.

Oczywiście tak samo jak przy normalnych tatuażach należy sprawdzić czy nasza skóra pozwala na jego wykonanie. Dobrze jest znaleźć salon, który dobrze go wykona oraz wybrać miejsce, które będzie mniej bolesne, jeśli obawiamy się, że nie zniesiemy bólu.

Kiedy skorzystać z takiej opcji?

Przede wszystkim ważne jest, że biotatuaż jest chwilowy. Oczywiście na kilka lat, jednak zawsze jest to lepsze niż usuwanie tatuażu prawdziwego. Jest to dosyć bolesna czynność i jeśli mamy opcję jej uniknąć to dlaczego tego nie zrobić?

Na taki tatuaż powinny zdecydować się osoby, które nie są do końca przekonane co do tego czy rzeczywiście chcą jakiś tatuaż na stałe. Jeśli chcemy ponosić tatuaż, ale uważamy, że za kilka lat nie będzie wyglądał on na naszym ciele już tak dobrze, to też jest idealna opcja. To też doskonały pomysł, dla osób, które są po prostu niezdecydowane i dosyć łatwo się nudzą. Taki tatuaż pozwoli uniknąć rozczarowań.

Bardzo ważne żeby wykonywać taki tatuaż u doświadczonego tatuażysty. To nie jest zabawa i ważne żeby, mimo wszystko zajął się tym specjalista, który wie co robi.

Podsumowując

Biotatuaż to świetna opcja dla wielu ludzi, którzy nie są przekonani do robienia sobie tatuażu na stałe. Proces samego wykonania jest taki sam jak normalnie, jak również nie ma większych ograniczeń co do wyglądu takiego tatuażu. Tak jak przy normalnym tatuażu należy pamiętać o podstawach, jak miejsce, odpowiednie studio i rozsądek. Oczywiście te tatuaże po pewnym czasie znikają, ale to nie powód, żeby tatuować sobie rzeczy, których nikt normalnie by nie wytatuował.