Bio detergenty to dobry wybór?

Niniejszy artykuł pod tytułem Maty wiklinowe – do czego można je wykorzystać? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Maty wiklinowe – do czego można je wykorzystać? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Ekologiczne sprzątanie domu? Brzmi bardzo ciekawie, ale jak się za to zabrać? Środki czystości, które kupujemy w sklepach zawierają w sobie bardzo dużo związków chemicznych (czasami bardzo silnych i drażniących). Istnieje bardzo dużo bio detergentów, które ułatwiają sprzątanie i pozostanie w zgodzie ze środowiskiem naturalnym!

Niestety cena wszystkich bio produktów może powalać z nóg zwykłego przeciętnie zarabiającego człowieka. Warto jednak pomyśleć, że wyczyszczenie blatu środkami chemicznymi, przygotowywanie na nim potem jedzenia oznacza, że te żrące substancje trafiają później do naszego żołądka.

Ochrona środowiska naturalnego leży w Twoich rękach!

Weźmy pod lupę detergenty do czyszczenia toalet. Na ich etykietach bardzo często widnieje, iż drażnią skórę lub mogą spowodować poważne uszkodzenia oczu. Nie wszyscy mają bowiem świadomość, że ,,Domestos” możemy śmiało zastąpić octem, który wszystko umyje. Warto zatem mądrze wybierać produkty wśród tych, na które pozwala nasz budżet. Wszystkie bio detergenty na pewno przypadną każdej pani domu do gustu, gdyż po ich użyciu wszystko aż lśni, a w domu unosi się piękny i aromatyczny zapach.

Eco Naturo – produkty w pełni sprawdzone

To siedem bardzo popularnych ekologicznych i wegańskich środków czystości: płyn uniwersalny do podłóg i powierzchni płaskich, mydło w płynie, płyn do toalet, płyn do szyb, do naczyń, do czyszczenia sanitariatów oraz płyn do czyszczenia kuchni. Jest to nowa marka współpracująca z PolBioEco. Produkty tej marki oznaczone są jako EU Eclabel, co oznacza, że maja wysokie standardy zdrowotne i środowiskowe. Symbol ,,V” oznacza, ze dany produkt nie był testowany na zwierzętach, a w swoim składzie zawiera tylko naturalne składniki. Opakowanie nadaje się do recyklingu.

Charakterystyka bio detergentów

Ludzie sami się trują, ponieważ czyszcząc coś detergentami zawierającymi silnie przetworzone związki chemiczne dostarczają swojemu organizmowi dużo złych emulsji. Panie podczas sprzątania wdychają również nieprzyjemne związki, a za sprawą bio detergentów nie ma mowy o czymś takim.

Produkty firmy ,,Eco Naturo” mają oznaczenie ,,V”, co oznacza, że zostały skrupulatnie sprawdzone i są w pełni zdrowe dla środowiska. Warto nadmienić, że nie każda marka bio go otrzymuje. Produkty te wykazują się ogromną skutecznością, przy czym nie zużywamy ich tak szybko, a oszczędzamy przy tym prąd i wodę.

Jeżeli przez przypadek wpadnie nam do oka lub połkniemy bio detergent, możemy mieć pewność, że nic nam się nie stanie – nie będzie nawet SZCZYPAĆ i PIEC. Dodatkowo mamy pełną świadomość, że pomagamy naszemu środowisku nie trując go i stosujemy detergenty z naturalnych składników.