Bądź eko! Postaw na pudełka kartonowe na żywność dla Twoich produktów!

Niniejszy artykuł pod tytułem Maty wiklinowe – do czego można je wykorzystać? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Maty wiklinowe – do czego można je wykorzystać? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Pudełka kartonowe na żywność to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej firm. Ekologiczne i nietoksyczne opakowania można dowolnie spersonalizować, by nadać im markowy i estetyczny wygląd. Dlaczego warto w nie zainwestować?

Pudełka kartonowe na żywność – ekologicznie i estetycznie!

Firmy cateringowe odchodzą od stosowania plastikowych opakowań i coraz częściej wdrażają w swojej działalności kartonowe pudełka produktowe. W takich pudełkach można nie tylko przechowywać żywność na terenie lokalu gastronomicznego, ale i także wysyłać ją w formie „na wynos” do klienta.

Kartonowe pudełka są rekomendowane do bezpośredniego kontaktu z żywnością, ponieważ są ekologiczne i nietoksyczne. Dotyczy to zarówno opakowań z bielonej tektury, jak i brązowych pudełek z papieru Kraft. A także różnego rodzaju opakowań ozdobnych.

Tektura, z której powstają pudełka kartonowe na żywność stanowi miks makulatury i rozwłóknionego drewna, pudełka posiadają także atest, który świadczy o tym, że można w nich przechowywać jedzenie. Nawet jeśli zostało ono nadrukowane lub pomalowane, można w tym celu użyć ekologicznych barwników, więc pudełko cały czas pozostaje biodegradowalne i nietoksyczne.

W kartonowym pudełku na żywność cenny wyrób lub wypiek nie tylko przetrwa w całości transport, ale i zachowa swoją świeżość. Niebagatelne znaczenie ma także fakt, że kartonowe pudełka pozwalają zachować walory smakowe przechowywanych w ich wnętrzu artykułów spożywczych.

Warto pamiętać także o walorach reklamowych pudełek wykonanych z kartonu. To świetne rozwiązanie dla firm cateringowych, lokali gastronomicznych, foodtrucków, sieci fast food, piekarni i firm cukierniczych, które poszukują oryginalnej oprawy dla sprzedawanych produktów spożywczych!

Jak spersonalizować pudełko i nadać mu reklamowy charakter?

Pudełka kartonowe na żywność wcale nie muszą być szare, nijakie i nudne. We współpracy z profesjonalnym producentem opakowań można zaprojektować zupełnie oryginalne pudełko – wszystko zależy od wizji i potrzeb. Jeśli firma potrzebuje wielu różnych opakowań, dostosowanych wymiarami do gabarytów sprzedawanych produktów, to także jest możliwe! Nic nie stoi na przeszkodzie, by zaprojektować całą linię oryginalnych opakowań produktowych o różnych wymiarach i fasonach, np. pudełka z wieczkiem, opakowania fasonowe lub okrągłe opakowania.

To, co w największym stopniu decyduje o walorach reklamowych kartonowych pudełek to możliwość naniesienia na nie dowolnych nadruków. To właśnie dzięki temu można je spersonalizować. Na opakowania można nanieść wysokiej jakości nadruki, takie jak logotyp firmy, ilustracja związana z produktem lub pomysłowe hasło reklamowe.

Jak można wykorzystać spersonalizowane kartonowe opakowania?

Jak w praktyce wykorzystać spersonalizowane kartonowe opakowania?

#1 Oprawa dla wyrobów cukierniczych

Eleganckie spersonalizowane opakowania mogą być wykorzystywane między innym do przechowywania i transportu wypieków. Pudełko można wyposażyć w praktyczne przegródki i zamknąć je elegancką wstążką, by nadać mu charakter Premium. Takie opakowania sprawiają, że produkty cukiernicze wyróżniają się  na rynku i podbijają serca, zarówno klientów indywidualnych, jak i biznesowych!

#2 Oprawa dla dań na wynos

Karton nadaje się świetnie do tego, by pakować w niego dania na wynos, np. pizzę. Znane pizzerie korzystają najczęściej z ekologicznych opakowań w kolorze białym lub z pudełek w naturalnym brązowym kolorze. Dzięki temu rozwożona do klientów pizza zachowuje swój smak i zapach, a pizzeria nie przyczynia się do nadmiernej produkcji szkodliwych odpadów.

#3 Oprawa dla dań typu fast food

Dania typu fast food, np. burgery czy frytki, także mogą być pakowane w karton oraz w ekologiczne opakowania papierowe! Ekologiczne opakowania mogą posłużyć do zapakowania dla klienta kebaba lub tortilli, a także wspomóc foodtruck podczas dużej plenerowej imprezy.

#4 Oprawa dla produktów luksusowych

Z kartonowych pudełek korzystają często marki luksusowe, także te gastronomiczne. Pudełka można spersonalizować tak, by nadać im charakter Premium – wytłoczyć logotyp, uszlachetnić, dodać złocenia… Możliwości jest naprawdę wiele, a dzięki temu można zaoferować klientowi nie tylko luksusowy produkt, ale i także luksusowe opakowanie.

Gdzie można zamówić pudełka dla gastronomii? Skąd czerpać pomysły?

Jeśli szukasz ciekawego pomysłu na opakowanie produktowe dla swojej marki, warto przyjrzeć się ofercie polskiej firmy Packhelp. Packhelp posiada w ofercie zarówno pudełka klapowe, jak i fasonowe, rekomendowane do bezpośredniego kontaktu z żywnością. Firma tworzy także niestandardowe spersonalizowane opakowania, których projekt jest ustalany wcześniej z klientem. To jeden z liderów w branży opakowań!

We współpracy z Packhelp możesz stworzyć wiele różnych rodzajów opakowań dla swojej marki, a także papierowe torby. Z firmą współpracują producenci i sprzedawcy z różnych branż, z wielu krajów europejskich, w tym między innymi z Niemiec, Francji, Hiszpanii oraz krajów skandynawskich. Warto skontaktować się z liderem w branży opakowań, by rozwinąć za pomocą opakowań swój interes!